Grafika na okna

Grafika na okna to znana od lat, lecz wciąż niezawodna forma reklamy. Od momentu, kiedy zaczęto ją stosować znacznie poprawiła się jakość zarówno druku, jak i materiałów, poza tym nieporównywalnie lepsze są również same powstające obecnie projekty graficzne. Dzięki temu tym bardziej opłacalne pod względem marketingowym stało się oklejanie witryn sklepowych czy też oklejanie samochodów firmowych, czym m.in. zajmuje się nasza agencja reklamy. Dostarczamy charakteryzujące się doskonałą jakością druku grafiki okienne dla lokali usługowo-handlowych. Zaopatrujemy w nie wszelkie sklepy, banki, restauracje itp. Świadczymy w tym zakresie kompleksowe usługi – od projektu po jego profesjonalną realizację.

Dlaczego warto oklejać szyby witryn grafiką reklamową?

Grafika stanowi najbardziej efektywną formę reklamy, ponieważ głównym bodźcem, jaki odbierają klienci, okazują się być wrażenia wizualne. Oklejanie witryn to zatem doskonała promocja firmy. Pozwala na wyróżnienie się budynku spośród innych, a tym samym przykuwa zainteresowanie potencjalnego klienta. Po zamontowaniu grafika na okna nadaje obiektowi schludny, regularny wygląd, co wpływa na postrzeganie firmy jako godnej zaufania.

Folie okienne i ich różne funkcje

Folie okienne to nie tylko sposób na reklamę, ale również na ochronę antywłamaniową, przeciwsłoneczną i przeciw wandalizmom. Na podstawie przeznaczenia dzieli się je na folie architektoniczne oraz specjalne. Naszej firmie reklamowej można zlecić montaż dowolnej folii wraz z wykonaniem wybranej grafiki reklamowej lub dekoracyjnej.

Folie termoizolacyjne i przyciemniające

Folie Armorlite Exclusive zapewniają równomierną dystrybucję światła do pomieszczenia, przez co zwiększają efektywność energetyczną użytkowanego obiektu. Zapobiegają nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczenia, a także powodują ograniczenie klimatyzacji. W naszej strefie klimatycznej oszczędności dzięki montażowi folii Armorlite Exclusive sięgają do 30%. Zwrot inwestycji następuje już po 2-3 latach użytkowania. Wysokiej jakości ultra trwałe folie zapewniają długotrwały wzrost wartości budynku oraz ciągłe oszczędności energii. Stanowią narzędzie kształtowania architektury przestrzeni.

Nasze folie przeciwsłoneczne:

 • redukują koszty ogrzewania i klimatyzacji,
 • absorbują ciepło słoneczne do 80%, zatrzymują do 93% IR,
 • występują w wielu kolorach i odcieniach w różnym stopniu przepuszczalności i jako „lustro weneckie”,
 • folie zewnętrzne objęte są gwarancją do 15 lat, a folie wewnętrzne 12-letnią gwarancją producenta,
 • po zamontowaniu widoczność nie jest zakłócona oraz zniekształcona, a folie
  nadają budynkowi schludny, regularny wygląd, tworząc obraz monolitu,
 • folie okienne GLOBAL wpuszczają taką ilość światła słonecznego, aby nie powodowała ona mrużenia i nadwyrężania oczu,
 • składają się z doskonałej jakości materiału poliestrowego, który po zamontowaniu na szybę nie marszczy się,
 • ograniczają zużycie energii elektrycznej,
 • redukują blask słoneczny,
 • minimalizują uszkodzenia fabryczne szkła,
 • podnoszą jakość, klarowność koloru szyby,
 • zwiększają bezpieczeństwo osobiste oraz podnoszą komfort życia,
 • zwiększają możliwość odbicia ciepła słonecznego,
 • eliminują „efekt lustra”.

Folie ochronne i antywłamaniowe

Posiadamy w ofercie folie ochronne i antywłamaniowe, które:

 • chronią przed kradzieżą i włamaniami,
 • zabezpieczają przed odłamkami rozbitego szkła – utrzymują rozbite szkło w ramie,
 • zatrzymują promieniowanie UV do 99,9%,
 • mogą znacząco zmniejszyć urazy i uszkodzenia spowodowane odłamkami pokruszonego szkła, zatrzymując pokruszone szkło w całości,
 • chronią pomieszczenie przed promieniami UV, zapobiegając blaknięciu mebli, tkanin oraz obić, jednocześnie zapewniając czysty optycznie i wolny od zniekształceń widok,
 • folie do szyb Global Guard Twarde, wytrzymałe folie antywłamaniowe, folie ochronne i folie zabezpieczające dostępne są z wierzchnią warstwą odporną na zarysowania; dostępne są: 4 mil (135 µm), 8 mil (260 µm), 12 mil (360 µm).– zwiększają wytrzymałość powierzchni szyby,
 • tworzą „tarczę ochronną” przeciw eksplozjom,
 • zniechęcają do włamań.

Oklejanie okien folią ochronną stanowi formę zabezpieczenia szkła przed wszelkimi uszkodzeniami prowadzącymi do wybicia szyby. Z tego względu folie tego typu określa się mianem – bezpiecznych. Przeciwdziałając skutkom rozbicia szkła, w tym głównie niekontrolowanemu rozbryzgowi odłamków, chronią przed okaleczeniem lub nawet śmiercią. Montaż folii antywłamaniowych w formie produktów zabezpieczających szkło poleca się szczególnie w przypadku wnętrz publicznych oraz mieszkalnych, w których mamy do czynienia z obszernymi przeszkleniami (okna elewacyjne, okna tarasowe i balkonowe, przeszklone drzwi, szklane balustrady itp.).

Ochrona antywłamaniowa dzięki folii okiennej

Montaż folii antywłamaniowych, tak jak napisaliśmy już powyżej – zabezpiecza szyby przed wybiciem. W kontekście próby włamania przez okno oznacza to uniemożliwienie  potencjalnemu intruzowi dostania się do wnętrza – właśnie przez otwór powstały w skutek wybicia szyby. Folie tego typu są na tyle grube i wytrzymałe, że nawet w przypadku uszkodzenia utrzymują szkło w jednej powierzchni, tworząc barierę trudną do sforsowania.

Folie antywłamaniowe są bezbarwne i całkowicie przezroczyste. Profesjonalnie zainstalowane pozostają całkowicie niewidoczne dla włamywacza i nie wpływają na wygląd okien. Pod tym względem stanowią interesującą, a co więcej, tańszą alternatywę dla rolet antywłamaniowych lub nawet krat.

Ochrona przed skutkami eksplozji dzięki systemowi No-Bar

Oklejanie okien folią antywłamaniową to również przeciwdziałanie skutkom wybuchów. Oferujemy montaż folii antywłamaniowej w specjalistycznym systemie No-Bar. To obecnie najbardziej zaawansowana  na rynku folii okiennych forma zabezpieczenia szkła przed skutkami eksplozji. Składa się z folii ochronnych oraz dodatkowych profili aluminiowych montowanych do ram okiennych.

No-Bar zatrzymuje falę ciśnienia wybuchowego, redukując zagrożenie wynikające z deszczu odłamków powstających w skutek każdej eksplozji ładunków wybuchowych, gazów i materiałów łatwopalnych. Systemy tego typu powstały jako środki prewencyjne w odpowiedzi na światowy problem terroryzmu. Sam No-Bar uznawany jest za jeden z najlepszych na rynku systemów ochronnych. Ponadto według testów przeprowadzonych na wniosek amerykańskiej agencji DTRA – system No-Bar kwalifikuje się do produktów ochronnych na najwyższym poziomie.

Folie na poliwęglan (świetliki)

Folie na poliwęglan to specjalistyczne folie o dużej rozszerzalności termicznej. Ponieważ płyta poliwęglanowa pod wpływem temperatury rozszerza się, trzeba zakładać na nią folię, która ma podobne właściwości jak sam poliwęglan. Materiał ten jest przeznaczony do montażu zewnętrznego. Dzięki warstwie ochronnej wykazuje odporność na działanie czynników atmosferycznych zarówno latem, jak i zimą.

Jeśli Państwa pomieszczenie przegrzewa się, a co za tym idzie – rozważają Państwo montaż folii przeciwsłonecznej na świetlikach, warto przybliżyć jej prawidłową aplikację. Pierwsza kwestia to oczywiście właściwa folia na poliwęglan. Na rynku jest kilka typów folii produkowanych przez renomowanych producentów. Należy przede wszystkim zwróć uwagę na podawany czas gwarancji na folię oraz wszystkie obostrzenia. Może się okazać, że folia ma dłuższą gwarancję, ale trzeba spełnić wymogi, które nie są realne w polskich warunkach.

Druga sprawa to jakość montażu. Nie warto robić tego „na własną rękę”. Warto powierzyć to osobom z doświadczeniem w montażu folii, którzy wiedzą jak:

 • przygotować powierzchnię poliwęglanu do założenia folii (szczególnie ważne przy „starszych” świetlikach),
 • naklejać folię, aby przylegała idealnie do poliwęglanu i wytworzyła połączenie trwałe przez lata,
 • zabezpieczyć krawędzie folii, aby nie uległa ona odklejaniu pod wpływem czynników atmosferycznych.

Folie i laminaty suchościeralne

3M™ Whiteboard™ to specjalny poliestrowy laminat Di-NOC™ zaprojektowany i stosowany jako biała tablica na powierzchniach płaskich, np. wewnętrznych ścianach. Specjalna suchościeralna powierzchnia może być używana jako standardowa biała tablica z możliwością wielokrotnego zapisywania specjalnymi markerami z filcową końcówką (do kupienia w sklepie papierniczym). Możliwość nadruku dowolnej grafiki lub tekstu sprawi, że tablica może nie tylko spełniać funkcję użytkową, lecz także będzie jedyną w swoim rodzaju reklamą.

Biała poliestrowa tablica daje możliwość pisania i szybkiego usuwania napisów, rysunków, schematów za pomocą innowacyjnego markera. Doświadczenie z 3M™ Whiteboard™ jest czystą przyjemnością, gdyż idealnie gładka, połyskliwa powierzchnia umożliwia łatwe i czytelne pisanie. Innowacyjna technologia Di-NOC™ pozwala na wręcz doskonałe usuwanie tuszu markera. Tablica zawsze po usunięciu tuszu jest śnieżnobiała.

Folie dekoracyjne DICHROIC 3M

Folia dekoracyjna DICHROIC 3M to wielowarstwowa, niemetalizowana, lustrzana, samoprzylepna folia poliestrowa, zmieniająca kolor w zależności od kąta padania światła. Od strony kleju pokryta jest warstwą podkładu poliestrowego powleczonego silikonem. Ponadto posiada warstwę z akrylowym klejem permanentnym. Folia znajduje zastosowanie jako dekoracja wewnętrzna. Cechy, jakimi się wyróżnia, to:

 • grubość folii 58µ,
 • trwałość 3-7 lat w przypadku aplikacji wewnętrznych,
 • zastosowanie na dekoracje okienne,
 • odpowiednia na powierzchnie płaskie, szklane,
 • aplikacja na mokro przy minimalnej temperaturze klejenia +12°C,
 • przeznaczona do cięcia ręcznego.

Samoprzylepne laminaty

3M DI-NOC™ to seria samoprzylepnych laminatów dostępnych w wielu kombinacjach obejmujących wzory od naturalnych po futurystyczne. Laminaty te wiernie imitują drewno, metal, marmur, skórę, kamień, tynk i wiele innych materiałów służących do wystroju wnętrz. Dzięki ich wykorzystaniu można doświadczyć nieograniczonej swobody projektowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z zastosowaniem tradycyjnych materiałów.

Można je stosować przy budowach nowych obiektów takich jak:

 • hotele,
 • biura,
 • restauracje,

a także w czasie prac modernizacyjnych i konserwacyjnych.
Laminaty te idealnie nadają się także do dekoracji wnętrz autobusów czy statków, a także do produkcji mebli oraz eleganckich tablic reklamowych.

Laminaty DI-NOC™ stwarzają nowe możliwości ekspresji w komunikacji między architekturą wewnętrznych i zewnętrznych elementów obiektów. Ponadto pozwalają na nowe interpretacje przestrzeni i wrażenia wizualne. Stanowią kombinację nowego wymiaru zastosowań z lekką, zaawansowaną technologicznie, wielowarstwową konstrukcją o doskonałej estetyce. DI-NOC™ to 20 różnych typów materiału, które razem składają się na ponad 450 dostępnych wzorów. Każdy typ to szeroka gama kolorów, odcieni, faktur powierzchni oraz wykończeń, które zaspokoją nawet najbardziej złożone wymagania co do projektu i funkcji użytkowych.

Zredukowana grubość powoduje, że laminat jest znacząco lżejszy od tradycyjnych paneli, a warstwa specjalnego kleju umożliwia bezproblemowe przyklejenie do istniejącego już podłoża. Koszty aplikacji laminatu są niższe niż w przypadku zastosowania materiałów tradycyjnych, przy jednoczesnym wydłużonym okresie eksploatacji. Czas konieczny do przeprowadzenia prac renowacyjnych skraca się do minimum, dzięki czemu przedsiębiorstwo może działać bez zakłóceń.

Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia firmy 3M zdobytego w produkcji folii samoprzylepnych, laminaty DI-NOC™ są nie tylko odporne na wodę, brud, uderzenia, ścieranie i kształtowanie, lecz także mają certyfikat niepalności oraz certyfikat IMO ważny dla przemysłu stoczniowego. Typ „Single Color” posiada właściwości antybakteryjne, co umożliwia zastosowanie laminatu w szpitalach i innych miejscach, gdzie istnieją specjalne wymagania dotyczące higieny.

Laminaty DI-NOC™ objęte są 12-letnią gwarancją przy zastosowaniach wewnętrznych i 5-letnią przy zastosowaniach zewnętrznych. Są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie i prestiżowych produktów oferowanych przez 3M. Zostały stworzone wiele lat temu do oklejania samochodów. W związku z tym musiały być odporne na pogodę, zużycie i zadrapania. Dzięki tym zaletom stały się nieodzownym narzędziem dla wielu architektów i projektantów.
Dzięki temu, że laminaty są bardzo dekoracyjne, praktyczne i trwałe, są one z powodzeniem stosowane w wielu różnych miejscach/branżach takich jak: handel detaliczny, bankowość i ubezpieczenia, przemysł stoczniowy, kolejnictwo, transport publiczny, hotelarstwo, centra handlowe, jednostki ochrony zdrowia, biura, i różne inne. Zakres możliwych zastosowań jest bardzo szeroki, od renowacji lad recepcyjnych, drzwi, kajut statków wycieczkowych i promów, toalet i pralni, aż po stoły, ścianki działowe, wnętrza wind, dekoracje wnętrz sklepów itd.

Folie anty UV

Zadaniem folii anty UV jest ograniczenie transmisji promieni słonecznych (do długości 385 nm) do poziomu 1%, które odpowiedzialne są za blaknięcie przedmiotów. Najczęściej stosuje się je na szybach witryn sklepowych, oknach pomieszczeń muzealnych i zabytków. Folie są bezbarwne i prawie niewidoczne, dzięki czemu nie zmieniają kolorów eksponowanych przedmiotów, mebli i wnętrz.

Folie anty-graffiti

Folie anty-graffiti zabezpieczają szyby np. witryn sklepowych przed rysunkami i napisami wykonanymi farbą lub farbą w sprayu przez wandali. Dzięki folii o odpowiedniej powierzchni, w ciągu kilku godzin od naniesienia farby, można usunąć ją bez pozostawiania śladu. Nawet, jeżeli nie będzie możliwe pozbycie się napisów, koszt folii jest dużo niższy od nowej szyby.

Oklejanie okien folią anty-graffiti stanowi mechaniczne zabezpieczenie przed trwałym i permanentnym zabrudzeniem szyby. Folie tego typu posiadają specjalną powłokę ochronną, która umożliwia usunięcie niechcianego graffiti za pomocą standardowych środków czyszczących. Warto jednak pamiętać, że aby było to możliwe – zabrudzoną szybę trzeba wyczyścić nie później niż kilka godzin po powstaniu graffiti.

Folie anty-graffiti to przede wszystkim folie o charakterze ochronnym. Nie tylko umożliwiają zmycie graffiti, lecz także zabezpieczają oklejoną szybę przed zarysowaniami i drobnymi uszkodzeniami wynikającymi z celowych działań siłowych. Montaż folii anty-graffiti jest inwestycją, która w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko konieczności wymiany zniszczonej szyby na nową. Oklejanie okien folią anty-graffiti jest również inwestycją w ochronę zdrowia i życia. Folie tego typu określane są jako bezpieczne, ponieważ stanowią zabezpieczenie oklejonych szyb przed skutkami całkowitego zbicia, w tym groźnego rozbryzgu odłamków szkła.

W czym możemy Ci pomóc?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages