Logo

Inteligentne folie ciekłokrystaliczne

Folia elektryczna na okno

Folia elektryczna na okno to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z grupy nowoczesnych pokryć na szyby. Jest to inteligenta folia o cienkiej, idealnie przylegającej do szyby strukturze. Jest ona złożona z rozproszonych, ciekłych kryształów umiejscowionych pomiędzy dwoma warstwami folii PET. Pozwala na dynamiczną zmianę funkcjonalności szklanych powierzchni, ponieważ w kontrolowany sposób wpływa na ich transparentność. To praktyczne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych aranżacji, możliwe do zastosowania zarówno na szybach zewnętrznych, jak i wewnętrznych przeszkleniach.

Jak działa folia elektryczna?

Sposób działania inteligentnej folii elektrycznej polega na dostarczaniu ciepłym kryształom napięcia z zasilacza (folia jest podłączana do prądu). Wtedy układają się one w sposób regularny i dzięki temu powłoka LCD jest przezroczysta. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona), układają się w sposób nieregularny i folia jest matowa (mleczna).

Prywatność dzięki folii elektrycznej

Inteligentne folie elektryczne znajdują szerokie zastosowanie w powierzchniach biurowych naszych klientów. Zapewniają prywatność pracownikom, a także pomagają skupić się podczas indywidualnej pracy. Dają podobny efekt, jak użyta w biurze klasyczna folia szroniona, która co prawda nie umożliwia kontrolowania maskowania, za to jest nieco tańsza. Coraz częściej na folię elektryczną decydują się także osoby prywatne, które chcą chronić przestrzeń swojego domu przed przechodniami. Folia ciekłokrystaliczna to również stylowy sposób wykończenia wnętrza np. w nowoczesnej, otwartej łazience.

W czym możemy Ci pomóc?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages