Praktycznie każdy z nas widział samochód oklejony reklamami. Jest to jedna z najpopularniejszych metod marketingowych, a swoją popularność zawdzięcza kilku rzeczom.

Po pierwsze, dzięki umieszczeniu na samochodzie reklamy, jesteśmy w stanie dotrzeć do naprawdę sporej grupy odbiorców, bez konieczności dodatkowych czynności reklamowych. Po drugie, profesjonalnie wykonane oklejenie samochodu daje gwarancję, że folia z reklamą przyklejona do auta będzie wyglądać dobrze przez długi czas, bez konieczności dodatkowej konserwacji.

Jak wygląda proces oklejania pojazdów?

Oklejanie samochodów jest procesem, które wymaga od wykonawcy dużego doświadczenia i dokładności. Bardzo istotne w całym procesie są również materiały, wykorzystywane do oklejania. Profesjonalne firmy zajmujące się między innymi oklejaniem samochodów pracują tylko na najwyższej jakości materiałach. Folie i rodzaj nadruku są dobierane indywidualnie do danego projektu i pojazdu, dzięki czemu mamy pewność, że reklama będzie trwała i nie zniszczy się z czasem. Co ważne, odpowiednio dobrane folie nie niszczą lakieru, a wręcz chronią go.

Oklejanie pojazdów może być wykonane nie tylko w celu stworzenia reklamy, ale również po to, aby zmienić kolor auta. Folie wykorzystywane do oklejania możemy dostać w naprawdę szerokiej gamie kolorów, a oklejenie jest o wiele tańsze niż lakierowanie auta. Proces oklejania samochodu wymaga dużej precyzji. Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu. Tym zajmują się wykwalifikowani pracownicy firmy oklejającej samochody. Dobry projekt jest kluczem do dobrego odbioru reklamy i rozwoju firmy.

Po wykonaniu folii z projektem konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Za pomocą specjalistycznych detergentów samochód jest myty, a następnie dokładnie osuszany. Ważne jest usunięcie wszelkich rys i zanieczyszczeń, które w późniejszym czasie mogą powodować wybrzuszanie się folii. Następnie przygotowane arkusze folii są przyklejane przez pracowników przy użyciu specjalistycznych sprzętów. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, ponieważ raz przyklejonej folii nie można przykleić ponownie. Folia musi być przyklejana w ściśle określonej temperaturze, dzięki czemu powierzchnia jest idealnie gładka. Po przyklejeniu auto powinno zostać w wyższej temperaturze, aby klej dobrze związał się z powierzchnią lakieru.