Chcesz stworzyć komfortowe warunki pracy w swoim biurze? Masz dość ostrego, słonecznego światła, wpadającego przez okno i odbijającego się od monitora? A może chcesz zapewnić pracownikom swojego biura prywatność w ciasnej zabudowie? Pomoże okienna folia elektryczna! Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Czym jest folia elektryczna i jakie są zasady jej działania?

Folia elektryczna składa się z dwóch warstw folii PET, między którymi znajduje się warstwa ciekłych kryształów, będących cieczami anizotropowymi, których właściwościami można sterować. W stanie podstawowym ciekłe kryształy ułożone są w sposób nieuporządkowany, co powoduje, że folia jest matowa. Kiedy jednak kryształy otrzymają napięcie z zasilacza, zaczynają układać się regularne wzory, prowadząc do przezroczystości folii.

Jakie są zalety folii elektrycznej?

Oferowane przez nas okienne folie elektryczne stanowią doskonalą alternatywę dla tradycyjnych rolet, żaluzji czy ścianek działowych z matowego szkła. Nie pomniejszają bowiem optycznie przestrzeni ani nie psują się i nie niszczą w miarę użytkowania. Pasują do każdego rodzaju okien i szyb, a także do pomieszczeń różnej wielkości. Niezwykle cienkie, a przez to niezauważalne, nie zniekształcają obrazu za szybą. Kolejną zaletą oferowanych przez nas folii elektrycznych jest możliwość ich zdalnego sterowania za pomocą specjalnego pilota lub aplikacji na telefonie, dzięki wbudowanym w nie przewodom. Co więcej, folie w wersji matowej nie blokują naturalnego światła dziennego.

Na koniec warto wspomnieć o uniwersalności oferowanych przez nas folii elektrycznych. Równie dobrze co na szybach, sprawdzą się one bowiem na elementach szklanych, zastępujących ściany, tworząc otwartą przestrzeń. Nadają się nie tylko do biur, lecz również do domów, mieszkań oraz pomieszczeń prywatnych.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty folii elektrycznych, nazywanych również ciekłokrystalicznymi.