Inteligentne folie ciekłokrystaliczne

Inteligentna folia ciekłokrystaliczna

Jak to działa?

Inteligentna folia okienna  posiada warstwę ciekłych kryształów zlokalizowaną między dwoma warstwami folii PET. Zaprezentowany film przedstawia zasadę działania ciekłych kryształów. Kiedy ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza (folia jest włączona) układają się w sposób regularny i dzięki temu folia jest przezroczysta. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona) układają się one w sposób nieregularny i folia jest matowa (mleczna).

Folia okienna matowa LCD to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z grupy nowoczesnych pokryć na szyby. Jej unikalną właściwością jest zmiana przejrzystości pod wpływem przyłożonego napięcia.

Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie warstwy naniesionej na szybę. Jednym z elementów tej warstwy jest matryca polimerowa z rozproszoną w niej fazą ciekłokrystaliczną. Ciekłe kryształy są cieczami anizotropowymi, których właściwościami można sterować. W stanie podstawowym ciekłe kryształy są nieuporządkowane i folie jest nieprzezroczysta (matowa). Przyłożenie napięcia porządkuje strukturę ciekłych kryształów, w wyniku czego folia staje się przezroczysta.

Na szczęście rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się inteligentna folia

Sposób na idealne warunki w miejscu pracy

Przestrzeń biurowa powinna stwarzać odpowiednie warunki do pracy zarówno zespołowej, jak i indywidualnej.Oznacza to możliwość łatwej komunikacji ze współpracownikami, ale także możliwość skupienia, wyciszenia i kreatywnego myślenia w zaciszu swojego gabinetu. Otwarte lub przeszklone przestrzenie biurowe zdecydowanie umożliwiają te pierwsze kwestie, czasem niestety kosztem tych drugich.

Nie warto jednak z nich rezygnować, ponieważ są bardzo nowoczesnym i stylowym rozwiązaniem, które dodatkowo powiększa optycznie całe biuro. Warto zastanowić się więc nad możliwym kompromisem w takiej sytuacji, szczególnie, jeśli sam jesteś właścicielem firmy i zatrudniasz ludzi – ich komfort w miejscu pracy jest niezwykle ważny, także dla wydajności i rozwoju przedsiębiorstwa.

Dotychczas ratowaliśmy się tradycyjnymi sposobami chronienia swojej prywatności w miejscu pracy, takimi jak zasłony, żaluzje czy rolety przed osobami z zewnątrz czy sąsiadujących biurowców, a także ściankami działowymi wykonanymi z matowanego szkła wewnątrz biura. Nie zawsze są one jednak skuteczne, a dodatkowo ograniczają ilość światła dziennego, które wpada do wnętrz gabinetów i przestrzeni wspólnej, co negatywnie wpływa między innymi na stan zdrowia oczu osób tam pracujących. Alternatywą w takiej sytuacji stają się inteligentne folie na okna.

Folia elektryczna dla komfortu i prywatności pracowników

Intensywny rozwój inteligentnych technologii w ostatnich latach pozwolił na stworzenie rewolucyjnego rozwiązania, jakim jest inteligentna folia na okna. Na samym początku na taką innowację mogli sobie pozwolić jedynie bardzo bogaci przedsiębiorcy w siedzibach swoich firm, jednak dzięki naszej firmie Sonte jest ona obecnie dostępna dla każdego właściciela firmy, który ceni zarówno współpracę, jak i prywatność pracowników w swoim biurze lub który chce urządzić je w niezwykle nowoczesny sposób.

Interesujący i korzystny dla Klientów, którzy zdecydują się na folie LCD (elektryczne) w swojej przestrzeni biurowej jest również fakt, że nie wymagają one specjalnego rodzaju okien lub szyb, na których mogłyby zostać zamontowane. Pasują do każdego rodzaju okien i szyb – także tych, które znajdują się już w siedzibie Twojej firmy. Dzięki temu nie trzeba będzie wydawać dodatkowych pieniędzy na kosztowny zakup nowych modeli i elementów.

W jaki sposób działają inteligentne folie okienne?

Elektryczne folie okienne wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Są niezwykle cienkie tak, że trudno jest je zauważyć, gdy zostaną już zamontowane na oknach i szybach. Co ważne, nie zmieniają naszej optyki, gdy patrzymy na coś, co jest po drugiej stronie – wszystkie barwy, kształty i intensywność światła zostają zachowane. Wystarczy włączyć folie okienne za pomocą specjalnego pilota lub też aplikacji na telefonie, a błyskawicznie zmienią się w matową i mlecznobiałą powierzchnię, która zaciemni okna lub przeszklone ściany, nie blokując równocześnie naturalnego światła dziennego. Jak to się dzieje?

Upraszczając w folii LCD znajdują się niezwykle cienkie przewody oraz ciekłe kryształy, które po otrzymaniu impulsu z pilota lub też aplikacji zmieniają swój kolor z przezroczystego na mlecznobiały.

Zastosowanie folii LCD w Twoim biurze

Inteligentne folie okienne znajdują szerokie zastosowanie w powierzchniach biurowych naszych Klientów. Często służą do chronienia prywatności pracowników, poprzez zaciemnianie okien na mlecznobiały kolor. W ten sposób przestrzeń gabinetów i innych pomieszczeń staje się niedostępna dla osób postronnych z zewnątrz, czyli dla przechodniów i osób przebywających w sąsiadujących budynkach.

Jednak folia elektryczna ma również inne, równie innowacyjne zastosowanie. Coraz bardziej popularne stają się bowiem nowoczesne wnętrza biurowe, które uwzględniają dużą ilość elementów szklanych zamiast niektórych ścian, przykładowo pomiędzy gabinetami czy od strony części wspólnych. W ten sposób można stworzyć jedną dużą, wizualnie otwartą przestrzeń. Jest to bardzo stylowe rozwiązanie, które jednak dotychczas niosło ze sobą zmniejszenie prywatności w niektórych pomieszczeniach.

Na szczęście można wtedy zastosować inteligentne folie na szklanych elementach. Dzięki nim każdy pracownik będzie mógł zdecydować, kiedy wnętrza mają być widoczne i „optycznie” otwarte, a kiedy będą niedostępne dla innych osób, umożliwiając wtedy koncentrację podczas pracy, swobodne prowadzenie wideokonferencji czy też profesjonalne przyjmowanie klienta lub partnera biznesowego.

Dla kogo jest inteligentna folia elektryczna?

Inteligentna folia dedykowana jest przede wszystkim dla właścicieli firm, którzy chcą stworzyć w swoim biurze komfortowe warunki pracy oraz nowocześnie zaaranżować jego przestrzeń. To właśnie przez nich jest wybierana najczęściej.

Folia elektryczna znajdzie jednak szerokie zastosowanie w każdym miejscu – coraz częściej decydują się na nią osoby prywatne, które chcą chronić przestrzeń swojego domu lub mieszkania przez przechodniami i sąsiadami, a także w stylowy sposób wykończyć wnętrza. Inteligentna folia pozwala na oryginalne i nowoczesne zaaranżowanie każdej przestrzeni, a także ochronę prywatności zawsze wtedy, kiedy jest to konieczne.

W czym możemy Ci pomóc?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages