Grafika okienna

Oklejanie okien

Oferujemy profesjonalne oklejanie witryn, szyb lokali usługowo-handlowych, restauracji, sklepów, banków oraz galerii handlowych. Świadczymy usługi kompleksowo: od projektu, poprzez wybór odpowiedniego materiału, aż po wyklejenie witryny.

Folie architektoniczne i specjalne

FOLIE TERMOIZOLACYJNE
I PRZYCIEMNIAJĄCE

Folie Armorlite Exclusive zwiększają efektywność energetyczną redukując nagrzewanie się budynku oraz zmniejszając obciążenia systemów klimatyzacyjnych, W naszej strefie klimatycznej oszczędności sięgają do 30%. Zwrot inwestycji następuje w czasie 2-3 lat.

Wysokiej jakości ultra trwałe folie zapewniają długotrwały wzrost wartości budynku oraz ciągłe oszczędności energii. Stanowią narzędzie kształtowania architektury przestrzeni.

Folie przeciwsłoneczne:

 • Redukują koszty ogrzewania i klimatyzacji
 • Redukują i absorbują ciepło słoneczne do 80%, zatrzymują do 93% IR
 • Występują w wielu kolorach i odcieniach w różnym stopniu przepuszczalności i jako „lustro weneckie”
 • Folie zewnętrzne objęte są gwarancją do 15 lat, a folie wewnętrzne 12-letnią gwarancją producenta
 • Po zamontowaniu folii przeciwsłonecznych widoczność nie jest zakłócona oraz zniekształcona, a folie
  nadają budynkowi schludny, regularny wygląd tworząc obraz monolitu
 • Z foliami okiennymi GLOBAL prawdziwe jest zdanie : „Nigdy więcej mrużenia i nadwyrężania oczu”
 • Składają się z doskonałej jakości materiału poliestrowego, który po zamontowaniu na szybę nie marszczy
  się
 • Redukują zużycie energii elektrycznej
 • Redukują blask słoneczny
 • Minimalizują uszkodzenia fabryczne szkła
 • Ulepszają jakość, klarowność koloru szyby
 • Zwiększają bezpieczeństwo osobiste oraz podnoszą komfort życia
 • Zwiększają możliwość odbicia ciepła słonecznego
 • Eliminują „efekt lustra”

FOLIE OCHRONNE
I ANTYWŁAMANIOWE

Folie ochronne i antywłamaniowe:

 • Chronią przed kradzieżą i włamaniami
 • Zabezpieczają przed odłamkami rozbitego szkła – utrzymują rozbite szkło w ramie
 • Zatrzymują promieniowanie UV do 99,9%
 • Nasze folie na szyby, folie antywłamaniowe mogą znacząco zmniejszyć urazy i uszkodzenia, spowodowane
  odłamkami pokruszonego szkła, zatrzymując skruszone szkło w całości
 • Folie bezpieczne odrzucają do 99% niszczących promieni UV, zmniejszając możliwość blaknięcia mebli,
  tkanin oraz obić, jednocześnie zapewniając czysty optycznie i wolny od zniekształceń widok
 • Folie do szyb Global Guard Twarde i wytrzymałe folie antywłamaniowe czy folie ochronne lub folie
  zabezpieczające dostępne są z wierzchnią warstwą odporną na zarysowania; Dostępne są: 4 mil (135 um),
  8 mil (260 um), 12 mil (360 um).– zwiększają wytrzymałość powierzchni szyby
 • Zatrzymują skruszone szkło w całości, chroniąc przed urazami
 • Tworzą „tarczę ochronną” przeciw eksplozjom
 • Zniechęcają do włamań

Oklejanie okien folią ochronną stanowi formę zabezpieczenia szkła przed wszelkimi uszkodzeniami prowadzącymi do wybicia szyby. Z tego względu folie tego typu określa się mianem – bezpieczne. Przeciwdziałając skutkom rozbicia szkła, w tym głównie niekontrolowanemu rozbryzgowi odłamków, chronią nas przed okaleczeniem lub nawet śmiercią.

Montaż folii antywłamaniowych w formie produktów zabezpieczających szkło poleca się szczególnie w przypadku wnętrz publicznych oraz mieszkalnych, w których mamy do czynienia z obszernymi przeszkleniami (okna elewacyjne, okna tarasowe i balkonowe, przeszklone drzwi, szklane balustrady itp.).

Ochrona antywłamaniowa

Montaż folii antywłamaniowych tak jak napisaliśmy już powyżej – zabezpiecza szyby przed wybiciem. W kontekście próby włamania przez okno oznacza to uniemożliwienie  potencjalnemu intruzowi, dostania się do wnętrza – właśnie przez otwór powstały w skutek wybicia szyby. Folie tego typu są na tyle grube i wytrzymałe, że nawet w przypadku uszkodzenia utrzymują szkło w jednej powierzchni, tworząc barierę trudną do sforsowania.

Są bezbarwne i całkowicie przezroczyste. Profesjonalnie zainstalowane na szybie pozostaną całkowicie niewidoczne dla włamywacza i nie wpłyną na wygląd okien. Pod tym względem stanowią interesującą alternatywę dla rolet antywłamaniowych lub nawet krat.

Ochrona przed skutkami eksplozji

Oklejanie okien folią antywłamaniową to również przeciwdziałanie skutkom wybuchów. W naszej ofercie znajdziecie montaż folii antywłamaniowej w specjalistycznym systemie No-Bar.

No-Bar to obecnie najbardziej zaawansowana  na rynku folii okiennych, forma zabezpieczenia szkła  przed skutkami eksplozji. Składa się z folii ochronnych oraz dodatkowych profili aluminiowych montowanych do ram okiennych.

No-Bar zatrzymuję falę ciśnienia wybuchowego, redukując zagrożenie wynikające z deszczu odłamków, powstającym w skutek każdej eksplozji ładunków wybuchowych, gazów i materiałów łatwopalnych.

Systemy tego typu powstały jako środki prewencyjne w odpowiedzi na światowy problem terroryzmu. Sam No-Bar uznawany jest za jeden z najlepszych na rynku systemów ochronnych. Ponadto według testów przeprowadzonych na wniosek amerykańskiej agencji DTRA – system No-Bar kwalifikuję się do produktów ochronnych na najwyższym poziomie.

Folie na poliwęglan (świetliki)

Folie na poliwęglan to specjalistyczne folie o dużej rozszerzalności termicznej. Ponieważ płyta poliwęglanowa pod wpływem temperatury rozszerza się, dlatego trzeba zakładać na nią folię, która ma podobne właściwości jak sam poliwęglan.

Folia na poliwęglan jest przeznaczona do montażu zewnętrznego, ma warstwę ochronną odporną na działanie czynników atmosferycznych zarówno latem jak i zimą.

Jeśli Twoje pomieszczenie przegrzewa się i rozważasz montaż na swoje świetliki folii przeciwsłonecznej, zapewne szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zrobić to prawidłowo?

Prawidłowy montaż folii na świetliki poliwęglanowe

Pierwsza rzecz to oczywiście właściwą folia na poliwęglan. Na rynku jest kilka typów folii, produkowanych przez renomowanych producentów. Zwróć uwagę na podawany czas gwarancji na folię i na wszystkie obostrzenia. Może się okazać, że folia ma dłuższą gwarancję, ale trzeba spełnić wymogi, które nie są realne w polskich warunkach.

Druga sprawa to jakość montażu. Nie warto robić tego „na własną rękę”. Szukaj ludzi z doświadczeniem w montażu folii, którzy wiedzą jak:

 • przygotować powierzchnię poliwęglanu do założenia folii (szczególnie ważne przy „starszych” świetlikach
 • jak naklejać folię, aby przylegała idealnie do poliwęglanu i wytworzyła połączenie trwałe przez lata
 • jak zabezpieczyć krawędzie folii, aby nie folia nie uległa odklejaniu pod wpływem czynników atmosferycznych

Folie i laminaty suchościeralne

3M™ Whiteboard™ to specjalny poliestrowy laminat Di-NOC™ zaprojektowany i stosowany jako biała tablica, dzięki prostemu montażowi na powierzchnia płaskich, jak ściany wewnętrzne.

Specjalna suchościeralna powierzchnia może być używana jako standardowa biała tablica z możliwością wielokrotnego zapisywania specjalnymi markerami z filcową końcówką (do kupienia w sklepie papierniczym).

Możliwość nadruku dowolnej grafiki lub tekstu, co sprawi, że tablica nie tylko będzie służyć użytkowo, ale również będzie jedyna w swoim rodzaju.

Biała poliestrowa tablica z możliwością pisania i szybkiego usuwania napisów, rysunków, schematów, innowacyjnym markerem. Doświadczenie z 3M™ Whiteboard™ jest czystą przyjemnością, gdyż idealnie gładka połyskliwa powierzchnia pozwala na łatwość i wyrazistość pisania.
Innowacyjna technologia Di-NOC™ pozwala na wręcz doskonałe usuwanie tuszu markera. Tablica zawsze, po usunięciu tuszu jest śnieżnobiała.

Folie dekoracyjne DICHROIC 3M

Wielowarstwowa, niemetalizowana, lustrzana, samoprzylepna folia poliestrowa, zmieniająca kolor w zależności od kąta padania światła. Od strony kleju, pokryta warstwą podkładu poliestrowego powleczonego silikonem. Powleczona akrylowym klejem permanentnym. Folia przeznaczona do dekoracji wewnętrznych.

– grubość folii 58µ
– trwałość 3-7 lat na aplikacje wewnętrzne
– zastosowanie na dekoracje okienne
– dedykowana na powierzchnie płaskie, szklane
– aplikacja na mokro przy minimalnej temperaturze klejenia +12°C
– przeznaczona do cięcia ręcznego
– aplikacja na mokro

Samoprzylepne laminaty

3M DI-NOC™ to seria samoprzylepnych laminatów dostępnych w wielu kombinacjach obejmujących wzory od naturalnych po futurystyczne. Laminaty te wiernie imitują drewno, metal, marmur, skórę, kamień, tynk i wiele innych materiałów służących do wystroju wnętrz. Dzięki ich wykorzystaniu można doświadczyć nieograniczonej swobody projektowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z zastosowaniem tradycyjnych materiałów.

Można je stosować przy budowach nowych obiektów takich jak:
• hotele
• biura
• restauracje

a także w czasie prac modernizacyjnych i konserwacyjnych.

Laminaty te nadają się także idealnie do dekoracji wnętrz:
• autobusów
• okrętów
• produkcji mebli

a także produkcji eleganckich tablic reklamowych.

Laminaty DI-NOC™ stwarzają nowe możliwości ekspresji w komunikacji między architekturą wewnętrznych i zewnętrznych elementów obiektów, pozwalają na nowe interpretacje przestrzeni i wrażenia wizualne. Stanowią kombinację nowego wymiaru zastosowań z lekką, zaawansowaną technologicznie wielowarstwową konstrukcją o doskonałej estetyce.

DI-NOC™ to 20 różnych typów materiału, które razem składają się na ponad 450 dostępnych wzorów. Każdy typ to szeroka gama kolorów, odcieni, faktury powierzchni oraz wykończeń, które zaspokoją nawet najbardziej złożone wymagania odnośnie do projektu i funkcji użytkowych. Perfekcyjnie można połączyć konieczność modernizacji wystroju z jednoczesnym przeprowadzeniem prac remontowych.

Zredukowana grubość powoduje, że laminat jest znacząco lżejszy od tradycyjnych paneli, a warstwa specjalnego kleju umożliwia bezproblemowe przyklejenie do istniejącego już podłoża. Koszty aplikacji laminatu są niższe niż w przypadku zastosowania materiałów tradycyjnych, przy jednoczesnym wydłużonym okresie eksploatacji. Czas konieczny do przeprowadzenia prac renowacyjnych skraca się do minimum, dzięki czemu przedsiębiorstwo może działać bez zakłóceń.

Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia firmy 3M zdobytego w produkcji folii samoprzylepnych, laminaty DI-NOC™ są nie tylko odporne na wodę, brud, uderzenia, ścieranie i kształtowanie, mają także certyfikat niepalności oraz certyfikat IMO ważny dla przemysłu stoczniowego. Typ „Single Color” ma właściwości antybakteryjne, co umożliwia zastosowanie w szpitalach i innych miejscach, gdzie istnieją specjalne wymagania dotyczące higieny.

Laminaty DI-NOC™ objęte 12-letnią gwarancją przy zastosowaniach wewnętrznych i 5-letnią przy zastosowaniach zewnętrznych, są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie i prestiżowych produktów oferowanych przez 3M.

Zastosowania DI-NOC™
Laminaty DI-NOC™ zostały stworzone wiele lat temu do dekoracji zewnętrznych paneli samochodów. W związku z tym musiały być odporne na pogodę, zużycie i zadrapania. Dzięki tym zaletom stały się nieodzownym narzędziem dla wielu architektów i projektantów.

Ze względu na możliwość połączenia wyjątkowej atrakcyjności wnętrz obiektu z ich użytecznością i łatwością utrzymania w czystości, są z powodzeniem stosowane w wielu różnych miejscach / branżach takich jak: handel detaliczny, bankowość i ubezpieczenia, przemysł stoczniowy, kolejnictwo, transport publiczny, hotelarstwo, centra handlowe, szpitalnictwo, biura, maszyny wendingowe i w różnych innych.

Zakres możliwych zastosowań jest bardzo szeroki, od renowacji lad recepcyjnych, drzwi, kajut statków wycieczkowych i promów, toalet i pralni aż po stoły, ścianki działowe, wnętrza wind, dekoracje wnętrz sklepów itd.

 Folie antyUV

ich zadaniem jest ograniczenie transmisji promieni UVC (do długości 385 nm) do poziomu 1%, które odpowiedzialne są za blaknięcie przedmiotów . Najczęściej stosuje się je na szybach witryn sklepowych, oknach pomieszczeń muzealnych i zabytków… Folie są bezbarwne i prawie niewidoczne, dzięki czemu nie zmieniają kolorów eksponowanych przedmiotów i wnętrz.

 Folie anty-graffiti

zabezpieczają szyby np. witryn sklepowych przed rysunkami i napisami wykonanymi farbą i sprayem przez wandali. Dzięki folii o odpowiedniej powierzchni, w ciągu kilku godzin od naniesienia farby na folię, powinno dać się ją radę bez śladu usunąć. Nawet jeżeli nie będzie możliwe usunięcie napisów, koszt folii jest dużo niższy od nowej szyby.

Nie ryzykuj, zapobiegaj!

Oklejanie okien folią anty-graffiti stanowi mechaniczne zabezpieczenie przed trwałym i permanentnym zabrudzeniem szyby. Folie tego typu posiadają specjalną powłokę ochronną, która umożliwia usunięcie niechcianego grafitti tylko za pomocą zwyczajnych środków czyszczących. Warto jednak pamiętać, że aby było to możliwe – zabrudzoną szybę trzeba wyczyścić nie później niż kilka godzin po powstaniu graffiti.

Właściwości ochronne

Folie anty-graffiti to przede wszystkim folie o charakterze ochronnym. Nie tylko umożliwiają zmycie graffiti ale i zabezpieczają oklejoną szybę przed zarysowaniami i drobnymi uszkodzeniami wynikającymi z celowych działań siłowych. Montaż folii anty-graffiti jest inwestycją, która w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko konieczności wymiany zniszczonej szyby na nową.

Folie bezpieczne

Oklejanie okien folią anty-graffiti jest również inwestycją w ochronę naszego zdrowia i życia. Folie tego typu określane są jako bezpieczne, ponieważ stanowią zabezpieczenie oklejonych szyb przed skutkami całkowitego zbicia, w tym groźnego rozbryzgu odłamków szkła.

W czym możemy Ci pomóc?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages